Рапид (Шумен) Шумен 2007

Рапид взе дербито на Шумен!

Тимът на Рапид победи Шумен с 3:1 на стадион "П. Волов" в дербито на град Шумен. Срещата започна с греда на Банков от Рапид в 13-ата минута. В края на полувремето футболистите от шуменския квартал Дивдядово успяхя да вкарат два гола. Никифоров бе изведен от Стефанов фронтално на вратата на Шумен и не сбърка за 1:0.

В 44-ата минута Рапид удвои след като Банков с шут вкара топката отново след асистенция на Стефанов. В началото на второто полувреме Банчев от Шумен пропусна да намали след като ударът му мина покрай гредата на вратата на Кирилов. В 58-ата минута Рапид поведе с 3:0 след като Сотиров бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Шумен.

В 60-ата Божидар Илиев успя да вкара почетното попадение за шуменци с шут от границата на наказателното поле за 3:1. Две минути преди края на двубоя Мехмедов можеше да направи загубата на Шумен по-почетна, но ударът му мина края страничната греда на вратата на Рапид.

Източник: Топновини