Нефтохимик 1962 Спартак

Нефтохимик взе Купата на АФЛ след уникална драма и дузпи срещу Спартак (Вн)

Нефтохимик е новият носител на Купата на Аматьорската футболна лига! Нафтата пребори Спартак (Варна) с 5:4 след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време). Двубоят, който се игра в Сливен, бе изключително интересен и задоволи напълно очакванията на над 600 фена дошли от градовете си да подкрепят любимите си отбори.

Срещата на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен започна с лек териориален натиск на футболистите на Нефтохимик. Така се стигна до 12-ата минута, когато Антон Иванов бе изведен отлично срещу Марков и не сгреши, откривайки резултата за "шейховете". След това попадение футболистите на Спартак заиграха значително по-концентрирано. В 32-ата минута хубав удар на Михалев профуча над напречната греда.

През втората част двубоят значително се оживи. Митко Трендафилов за Нефтохимик и Боян Илиев за Спартак се появиха в игра на почивката.
В 47-ата минута Денис Андреев бе изведен срещу Данчев и изравни резултата на "Хаджи Димитър". Отново той можеше да направи 2:1 за "соколите" в 55-ата минута, но шутът му бе неточен.

В 73-ата минута футболист на варненци бе съборен в наказателното поле и главният съдия Стоян Денев посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Димитров, който с хубав удар в долния ляв ъгъл оплете топката във вратата на Емо Данчев.
Само 6 минути по-късно обаче Милен Георгиев изправи феновете на "шейховете" на крака, изравнявайки за втори път резултата. В 81-ата минута отличен удар на Пламен Иванов от Спартак премина на сантиметри от напречната греда.

Така дузпите трябваше да решат победителя в този финален двубой. Както е известно, по наредба, продължения в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига не са предвидени.

При дузпите "шейховете" бяха по-точни и закономерно се наложиха с 3:2, общ резултат 5:4.