Спартак (Варна) Черноломец (П)

Спартак (Варна) шампион на Североизток

Варненският Спартак спечели първенството в Североизточната "В" група и е сигурен участник в "Б" група през следващия сезон. "Соколите" се нуждаеха само от една точка днес срещу Черноломец, за да си гарантират промоцията, но за всеки случай постигнаха разгром срещу поповчани, побеждавайки ги с 4:1.

Oще от първите минути на мача варненци се втурнаха в атаки в търсене на ранен гол. Така се стигна до 19-ата минута, когато Андреев се разписа след изпълнение на корнер и откри резултата в морската столица. В 27-ата Боян Илиев покачи на 2:0, след като се възползва от отлична асистенция на Мартин Петров.

След почивката домакините продължиха да доминират. В 49-ата минута Георги Димитров направи предината на Спартак класическа, а 10 минути по-късно резервата вкара на празна врата, след като получи топката от Димитров.

Почетното попадение за Черноломец реализира Георгиев в 71-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар.