Чавдар Етр (до 19) Ботев (до 19)

Ботев с драматична победа над Чавдар при юношите

Ботев победи с 4:3 Чавдар Етрополе в мач от 33-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. С този успех "жълто-черните" прекъснаха негативната си серия от 2 поредни загуби в шампионата.

През първата част "канарчетата" имаха лек превес. В 25-ата минута Тодор Неделев откри резултата с гол от дузпа. Малко по-късно Станимир Ковачев нацели страничния стълб на вратата на гостите. 3 минути преди почивката Станимир Ковачев удвои преднината на Ботев.

Гостите започнаха вихрено второто полувреме и само в рамките на 5 минути, от 45-ата до 50-ата, обърнаха резултата. Възпитаниците на Тодор Зайцев обаче бързо влезнаха в правилния ритъм и започнаха да търсят изравнителен гол, който падна в 71-ата минута, а негов автор бе Станимир Ковачев. Развръзката на двубоя дойде в последната 90-ата минута, когато "канарчетата" получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Тодор Неделев.

В последния кръг на Елитната юношеска група до 19 години Ботев гостува на Сливен. Двубоят е на 12.06 от 17:30ч.