Олимпия (София)

Олимпия взе Купата на България

Олимпия София спечели купата на България по футбол за жени след победа с 3:2 срещу шампиона НСА на финала, предаде БТА.  На стадион "Васил Левски" Олимпия поведе в резултата в 44-ата минута сгол на Ратка Живкович.

Отборът вкара второ попадение в 53-ата минута чрез Афродита Салихи. Десет минути по-късно Велина Кошулева върна едно попадение в полза на НСА, но в 70-ата минута Йована Сретенович вкара за 3:1 в полза на Олимпия. В началото на добавеното време НСА намали на 3:2 след изпълнение на ъглов удар. НСА е 7-кратен шампион на България. Отборът на Олимпия е създаден през 2007 година и печели купата на страната за първи път в историята си.