Чавдар (БС) Сливнишки герой

Чавдар (Бяла Слатина) с минимална победа над Героя

Повторният дебют на Сливнишки герой в Западната „Б“ ПФГ започна с минимална загуба с 1-0 при гостуването на Чавдар (Бяла Слатина) в открит, бърз и оспорван мач.

Срещата се игра на градският стадион в Бяла Слатина, в много горещо време, и пред около 500 зрители, стотина от които пропътували 160-те километра от Сливница за да подкрепят своите любимци, водени от президента на Сливнишки герой инж. Асен Георгиев.

На терена главният състав Радослав Станев от Варна изведе двата отбора в състав:

Чавдар: Николай Младенов, Дилян Колев, Емил Грозев, Мартин Красимиров, Мартин Симеонов, Димитър Андонов, Илиян Димитров, Милен Тонев, Владислав Симеонов, Влади Василев (к), Стефан Лачов

Сливнишки герой: Янко Димитров (к), Иван Спахиев, Недко Миленов, Любомир Симеонов, Цветан Генов, Красимир Милатинов, Кристиян Кочилов, Борислав Павлов, Христо Петров, Диян Петров, Даниел Шмедин

Първите минути на срещата бяха малко нервни, като домакините започнаха да натискат своя противник, демонстрирайки по този начин силното си желание да прекършат сливничани с бързо попадение.

Даниел Шмедин намекна и в тази среща колко голям потенциал има.

За щастие на гостите, вратата на Сливнишки герой бе пазена от невероятният Янко Димитров, който освен капитан на отбора, в тази среща бе истинска стана за противника, за който игра преди две години. Стражът на Героя извади няколко невероятни удара, като рефлекса му накараха дори феновете на Чавдар да го аплодират, показвайки по този начин, че не са забравили отличните игри на Димитров за отбора в зелено.

Домакините пропуснаха да отбележат още в 9-та минута, като след едно центриране в наказателното поле на гостите от Сливиница се получи разбъркване, но изстрелът на Милен Тонев не намери целта.

Кочилов хвърли много сили в дефанзивен план.

В  17-та минута Кристиян Милатинов  нахлу в полето на домакините, но след съприкосновение със защитник съдията свири фаул в нападение

19-та минута Андонов удари греда за Чавдар Бяла Слатина.

В 20-та мин. след двойно подаване между Милен Тонев и Владислав Василев, последният се озова фронтално срещу Янко Димитров, но силният му удар от движение излезе в аут.

25-та минута Даниел Шмедин стреля силно от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

Янко Димитров бе невероятен на вратата

Вратарят на гостите бе безгрешен, след като Димитър Андонов само в рамките на една минута имаше възможност да отбележи сле като стреля на два пъти, но ударите му бяха спасени по виртуозен начин от Янко Димитров.

38-ма минута Кристиян Кочилов центрира от пряк свободен удар към защитникът на гостите Борислав Павлов, който бе оставен непокрит и стреля към врата на Николай Младенов, но ударът му прелетя над напречната греда.

Кристиян Милатинов бе повален с ръце в наказателното поле, но дузпа не бе дадена.

В самият край на полувремето имаше съмнение за наказателен удар за гостите, след като халфът на сливничани Кристиян Милатинов бе държан в продължение на няколко метра и накрая повален с ръце от защитникът Дилян Колев в наказателното поле, но сигнал на съдията не последва.

Така без гол приключи първата част, в която за учудване на публиката въпреки 34 градусовата жега, съдията не даде прекъсване за освежаване на футболистите. Това той стори през втората част, макар жегата да бе вече понамаляла значително.

Още с началото на втората част Венцислав Рангелов пусна в игра Димитър Димитров на мястото на неубедителния Любомир Симеонов и това веднага оказа своето влияние, като играта на гостите стана много по-динамична, а атаките по-опасни.

Домакините сякаш загубиха много от своята свежест и динамика, като сливничани изглеждаха много по-свежи в тези минути. Въпреки това в 50-та минута домакините за втори път нацелиха гредата, като изстрелът бе на Лачов.

Пред Христо Петров не се откриха много положения за гол.

Последва красива атака на гостите, като таранът Христо Петров бе намерен с центриране в наказателното поле, но ударът му с плонж с глава премина на сантиметри от лявата греда на вратата на Чавдар. Зачестиха типичните пробиви на Деян петров отдясно, които толкова липсваха през първата част.

78-ма минута влезлият като резерва Венцислав Миленов  се сгромоляса при един пробив към наказателното поле и съдията Станев даде категорично дузпа, въпреки че положението бе много съмнително. Капитанът Владислав Василев застана зад топката и с премерен шут от бялата точка направи 1-0 за кеф на феновете но домакините, дошли на стадиона в жарката вечер.

До края на срещата играчите от Сливница не намериха сили да изравнят резултата, въпреки смените направени от Рангелов, който пусна в игра новото попълнение Валентин Миленов и Марк Григоров, които трябваше да засилят атаката.

Последният шанс за изравняване бе след центриране отдясно на Кристиян Кочилов от пряк свободен удар, но топката бе изчистена далеч от наказателното поле на домакините.

Венцислав Рангелов отново демонстрира европейско поведение, поздравявайки в края на мача и своите, и противниковите играчи.

В самият край на мача Марк Григоров получи жълт картон за задържане на противник.

Така след като 30 години не се бе състезавал при професионалистите, Сливнишки герой започна със загуба, но трябва да продължи със високо вдигната глава, защото отборът е подготвен много добре както физически, така и тактически, и само въпрос на време е играчите да зарадват своите ръководители и привърженици.

Поправителният за първа победа в елита е следващата събота на стадион „Славия“, където играем с другият новак Бдин (Видин), който днес завърши 3-3 с Банско.

В края на срещата в редиците на Чавдар се появи скандалният Орлин Орлинов, който направи дебют.