ЦСКА Стяуа

България е на път да остане без нито един отбор в груповата фаза на турнира Лига Европа. И последната ни надежда за класиране - ЦСКА почти загуби шансове за класиране, след като претърпя поражение с 0:2 при гостуването на румънския Стяуа. Тимът на Милен Радуканов така и не успя да стигне до скъпоценно попадение и записа неприятна загуба.

Така шансовете на "армейците" за реванша остават почти илюзорни.

Срещата започна с домакински натиск, който даде резултат в 16-ата минута. Райс Мболи успя да спаси първо удар на нападател на Стяуа, но при добавката с глава Галамац не сгреши - 1:0.

До края на първата част ЦСКА имаше две положения. В 27-ата минута Делев центрира опасно от фаул, но румънската отбрана се справи. Четири минути по-късно Делев направи уникален пропуск.  Бандаловски качи топката буквално на главата му, но дребният нападател не успя да я насочи добре и тя излезе в аут.

През втората част българският отбор се опита да вземе инициативата, докато Стяуа се бранеше повече, бавеше времето и чакаше своя шанс на контрааката.
Минута преди края Валентин Илиев спаси вратата на Стяуа след удар на Зику. Българският бранител със само пожертвователен шпагат блокира се хвърли и блокира оставеният пред вратата румънски нападател.

В даденото от съдията продължение отново късметът спаси Стяуа - Адемар стреля, като бранител се хвърли в краката му. Топката описа интересна траектория, но мина над вратата. В последните секунди опълчението на домакините успя и благодарение на добрите изяви на Буркеану резултатът остана 2:0.

Така шансовете за реванша на "червените" остават минимални.