Бдин (Видин) Сливнишки герой

Бдин с първа победа за сезона

Сливнишки герой претърпя втора поредна загуба от началото на първенството в Б ПФГ, след 0-1 срещу другият новак Бдин (Видин).

В мач изигран с две напълно различни лица, първата част възпитаниците на Венцислав Рангелов изнесоха най-бледата продукция, не само откакто са в Б група, а може би откакто тандемът Рангелов-Малинов са начело на отбора, като бяха надиграни тотално от момчетата на Альоша Андонов. От своя през втората част домакините бяха значително по-активният отбор, по-често търсеха гола, за който обаче така и не им достигнаха силите.

Видинчани пък можеха да се поздравят и с много по-изразителна победа, след като направиха няколко фрапантни пропуски първата част, нацелиха гредата през второто полувреме, а капитанът на сливничани Янко Димитров отново бе един от най-добрите на терена, изваждайки невероятно трудни положения.

Въпреки значителното подобрение в играта на Сливнишки герой през втората част, резултата откриха гостите, като автор на попадението стана влезлият минутка преди това Марио Метушев.

Бившият играч на Пирин (Бл), Черноморец (Бургас) и Берое направи това което се очакваше от него, получи дентриране отляво след грешка на Иван Спахиев, и с глава мощно заби топката в мрежата, откривайки резултата в 77-та минута, което се оказа достатъчно за първата победа на отбора от дунавският град този сезон.

img_4229

Сливнишки герой : Бдин (Видин) – най-интересното по минути.

Състави:

СГ: Димитров, Спахиев, Павлов, Миланов, Шмедин, Миленов (15 – Величков), Симеонов (81 – Милатинов), Васил Костов (60- Димитров), Деян Петров, Кристиян Кочилов, Христо Петров

Бдин: Антонов, Цолов, Трифонов, Карасинкеров, Николов, Цветков, Иванов (70 – Матушев), Близнаков, Русев, Тодоров, Хаджиниколов

12′ – Десислав Русев се освободи в наказателното поле на СГ и от 5 метра стреля на педя от лявата греда на Димитров в аут.

14′ -  Марио Близнаков отправи тежък шут, след грешка в отбраната на СГ, но ударът отново е в аут.

15′ – Венци Рангелов взима бързи мерки, в игра на мястото на Миленов влиза Величков за да уплътни полузащитата.

29′ – Цветомир Тодоров стреля силно към вратата, Янко Димитров изби в ъглов удар.

31′ – Играта е спряна за да може играчите на двата отбора да пият вода в 34 градусовата жега.

36′ – При въздушен сблъсък в центъра на терена контузия получи Васил Костов-Панчо, той остава да лежи на терена, играчите на гостите продължаха да играят като Ц. Тодоров стреля опасно на педя от гредата.

39′ Костов пробива отляво, центрира в наказателното поле но Христо Петров не успява да стигне до топката.

40′ – Иван Спахиев напредва отлично по тъча, но центрирането му е високо и прехвърля всички в наказателното поле.

43′ – Единствената грешка на Янко Димитров в мача. При опит да подаде на Борислав Павлов, вратарят подаде в краката на нападателят на гостите Ц. Тодоров, който обаче опита да стреля веднага, но ударът му отиде в аут.

50′ – Васил Костов опасно центрира от пряк свободен удар, но топката не е засечена от никой в синьо.

54′ – Кристиян Кочилов центира към Николай Величков в наказателното поле, но защитникът не успя да удари добре топката с глава и тя излиза в аут.

57′ – Деян Петров пробива мощно по десният фланг и въпреки плонжа на защитникът на гостите Петър Трифонов центрира към Христо Петров, който е в наказателното поле, но нападателят не успя да достигне топката.

65′ – след поредица грешки отдясно на Шмедин и Спахиев, гостите получават право да изпълнят пряк свободен удар на около 4-5 метра от наказателното поле. Цветомир Тодоров стреля добре, топката прелетява на сантиметри над вратата.

68′ – Даниел Шмедин центрира отлично към Петров в наказателното поле, където е пазен от двама защитница, таранът овладя но губи топката преди да опита да стреля.

70′ – Силен шут на Георги Николов среща гредата зад Янко Димитров.

75′ – Спахиев цетрира към Петров, той сваля топката на Деян Петров който опитва шут със странична ножица, но топката е избита от Петър Трифонов.

77′ – Марио Метушев получава центрирана топка зад наказателното поле, и мощно с глава пронизва вратата на Димитров за 0-1.

90′ – Пряк свободен удар в полза на СГ, на около 8 метра от наказателното поле. Кочилов изсипва топката към купа от играчи в наказателното поле, но топката е избита.