Родопа Хеброс

Родопа с трудна победа над Хеброс

Родопа 1927 победи Хеброс в мач от 5-ия кръг на Югоизточната "В" група. Мачът започна с натиск на домакините. В 27-ата минута след центриране от корнер капитанът на домакините Боян Георгиев засече топката и я прати в мрежата за 1:0. До края на полувремето домакините владееха играта. В 40-ата минута след неразбирателство в отбраната вратарят на домакините получи контузия и беше заменен. В самото начало на второто полувреме гостите изравниха. В 65-ата минута Христо Петков засече пас на Благо Тодоров за 2:1. До края на мача обстановката беше изнервена, но не се стигна до нищо повече.