Родопа Раковски

Раковски победи Родопа с 3:0

ФК Раковски се наложи с класически резултат над Родопа Смолян. Очаквано, домакините започнаха по-активно срещата. Въпреки липсата на голови положения си личеше по-голямата класа на домакините. Гостите от своя страна разчитаха на умението си да контраатакуват, логичното си случи в 30 минута когато след добра атака централният нападател на домакините отбеляза дежурния си гол. До края на полувремето действията се развиваха пред вратата на Родопа, но втори гол така и не падна. През втората част мачът започна равностойно като гостите от Смолян се окупитиха. Въпреки по-добрата си игра през втората част футболистите на Родопа допуснаха два изключително нелепи гола. Първият падна в 61 минута, а втория в 70.

При 3:0 домакините се успокоиха и намалиха темпото, до края нямаше опасности пред двете врати като изключим ударът в гредата на играч на гостите.