Спортист (Драговищица)

Спортист (Драговищица) мачка за Купата на България

Спортист (Драговищица) победи като домакин отбора на Искра 2009 (Искрец) с 3-0,в мач игран за купата на България. През първото полувреме отборът на домакините от Спортист не се представи никак добре,играчите на Искрец имаха няколко възможности да поведат в резултата,но това несе случи.

През второто полувреме Спортист заигра доста по-добре от първото полувреме и направи няколко сериозни пропуска.След това обаче дойде време и за головете.Първият гол отбеляза левият бек на Спортист Петър Евтимов.След него по един гол отбелязаха централните нападатели Николай Георгиев и Илиян Илиев.На мача присъстваха около 100 човека.