Хебър (Пз)

Хебър 2011 натупа другия Хебър

Хебър 2011 победи ПФК Хебър с 6:1 в двубой от 11-ия кръг на Югозападната "В" група, съобщи pzsport.info.

Мачът премина изцяло под диктовката на символичните домакини, които можеха да победят и с двуцифрен резултат. Срещата започна с десет минутно закъснение, по вина на “гостуващия” отбор, което може да донесе нова глоба на клуба. Въпреки че бе домакин, ОФК Хебър 2011 направи милосърден жест и игра с резервния си екип - фланелки с цвят бордо, черни гащета и черни чорапи, докато ПФК Хебър АД игра изцяло в зелено.

Още от самото начало възпитаниците на Георги Куцовски установиха контрол върху събитията на терена и до 15-та минута водеха с 2:0 след голове на Христо Спасов и Димитър Стоянов. В самия край на полувремето резултатът стана класически. След почивката символичните домакини намалиха темпото, но въпреки това вкараха нови три гола - два на Христо Спасов и един на Янко Велев. В доста от ситуациите те предпочитаха да залагат на удари от далечна дистанция, а на моменти играха отпуснато. В края на мача зелените се възползваха от ситуацията и върнаха едно попадение за крайното 6:1.

Въпреки неприятното време, на трибуните присъстваха около 600 зрители, а част от най-верните фенове издигнаха транспарант “ОФК, ПФК... Стига гавра с Пазарджик”.