Сърбия Словения Естония

Сърбия се провали! Естония на баражите!

"Плавите" загубиха от Словения с 0:1 и по този начин пропиля шансовете си да се класира за Евро 2012. Сърбите се нуждаеха от задължителна победа, за да станат втори в група "С" и да стигнат до баражите. Вместо това възпитаниците на Владимир Петрович се провалиха срещу съседите си, които отдавна загубиха шансове за класиране, но пък играха за своята и на страната си чест.

Единственото попадение в мача падна по изключително куриозен начин, след като Даре Вършич прехвърли вратаря на сърбите Боян Йоргачевич почти от центъра. Халфът на домакините изпълни фаул с причудлива парабола, която изненада Йоргачевич. Топката дълго летя, удари се в гредата и за ужас на сърбите спря зад голлинията. Всичко това стана в добавеното време на първата част, а попадението на Вършич много напомни за гола на Роналдиньо срещу Англия на Мондиал 2002.

Драмата за сърбите стана пълна през второто полувреме, когато капитанът Неманя Видич пропусна дузпа. Защитникът на Манчестър Юнайтед стреля слабо и Самир Ханданович спаси удара му, като по този начин съвсем отчая гостите.

От успеха на Словения най-доволни останаха в Естония. Прибалтийската република може да се гордее със своя отбор, който за първи път в историята си ще играе бараж за класиране на голям футболен форум. Естонците финишираха с точка преднина пред Сърбия. Победител в групата пък стана Италия, която преди три дни завърши 1:1 със сърбите в Белград и също им попречи да се доберат до баражите.