Искър 2005 (гара Лакатник) Вихър (Алд)

Вихър Алдомировци наказа Искър Лакатник

Отборът на Вихър Алдомировци победи с 3:1 Искър Лакатник в двубой от 6-ия кръг на ОФГ София - Запад. Тимът от Лакатник трябваше да е домакин в срещата, но помоли съперника си, срещата да се играе на терена на Механотехникума в Сливница, където домакинства Вихър.

Двата отбора изиграха нервен и изпълнен с грешки мач. Отборът на Искър се престави нелошо, при положение, че съставът му е от странната амалгама от доста възрастни и много млади футболисти. От своя страна Вихър вървят уверено нагоре в класирането, като класата на отбора се повишава с всяка изиграна среща.

Първото полувреме приключи без попадения - 0:0, но фрапантни пропуски за Вихър направиха преминалият през елитната футболна група Любомир Виденов и дългогодишният играч на Сливнишки герой Младен Иванов.

Старшията на вихър Е. Миланов извърши няколко смени, като скоро след това символичните гости излязоха напред в резултата. В 48-ата минута символичните гости излязоха напред в резултата, а малко по-късно резервата Тодор Минев удвои резултата след разбъркване в наказателното поле, при което играчите от Лакатник поискаха нарушение.

В 71-ата минута Младен Иванов удвои, след отличен пробив на негов съиграч по дясното крило и отличен пас в наказателното поле, където опитният играч не сбърка.

Почетното попадение за Искър стана дело на Цанков от дузпа в 77-ата минута, след нарушение на резервният врата С. Страхилов, повалил с плонжа си противников състезател в наказателното поле.

Срещата се проведе при температура на въздуха 1' С, което накара и малкото публика да се пръсне след почивката, като повечето от тях изгледаха мача от колите, разположени около оградата на стадиона.

Съдийската бригада допълнително изнерви играчите и от двата отбора, с неадекватните си отсъждания, като особенно фрапантни грешки направиха страничните съдии.