Вихър (Алд)

Вихър (Алдомировци) разби Скала (Бов)

Вихър (Алдомировци) победи Скала (Бов) с 5:2 в мач от областното първенство. Срещата се изигра при много студено време и пред около 200 зрители на стадиона на Гимназията по транспорт в Сливница.

Символичните домакини от Алдомировци дръпнаха бързо в резултата с 2:0. В 31-ата минута Младен Иванов откри резултата, след като развинти отбраната на гостите. В 40-ата минута той асистира отлично за Любомир Виденов, който вкара много красиво попадение за 2:0, а двата отбора се оттеглиха на почивка при този резултат. След паузата гостите от Бов намалиха резултата в 53-ата минута.

В 67-ата минута се стигна и до най-спорното положение. Бранител на Вихър пресече една топка в центъра, която бе уловена от вратаря, за което съдията отсъди двоен удар на границата на малкия пеналт. При последвалите бурни протести се "изяви" Борислав Йорданов, който бе изгонен с директен червен картон. След изпълнението топката се удари в гредата и излезе в аут. Малко по-късно пък страничният рефер отмени гол на гостите за несъществуваща засада.

В 70-ата минута страничният стълб отново спаси вратата на Петър Цветанов от изравнителен гол.

Няколко минути по-късно Младен Иванов центрира към Тодор Минев, който вкара за 3:1. Малко след това Филип Тодоров нахлу в наказателното поле на гостите, стреля мощно, вратарят отби, но топката попадна във влезлият като резерва Цветан Янков, който бе безпогрешен на празната врата за 4:1.

Скала върна един гол, когато след изпълнение на ъглов удар вратарят на отбора но в 83-ата минута Тодор Минев фиксира крайното 5:2, след като представилият се отлично Цветан Янков направи страхотен рейд по дясното крило и сложи крака на Минев.

Така след тази среща отборът от Алдомировци има актив от 9 точки, събрани от 3 победи и 3 загуби, което изкачва отбора в средата на таблицата.