Шумен 2007 Рапид (Шумен)

Шумен 2010 взе Градското дерби и поведе в Североизточната "В" група

Футболистите на Шумен 2010 победиха Рапид с 3:0 след като тотално надиграха съперника си, съобщава Topnovini.bg.

Още в 8-ата минута домакините от Шумен 2010 откриха резултата. Христо Александров напредна по дясното крило, центрира към Ахмедов, който със странична ножица вкара за 1:0. В 29-ата минута Ахмедов отбеляза втория си гол в мача. Нападателят се откъсна сам, излъга вратаря на “Рапид” и вкара за 2:0. В 40-ата минута отново Александров намери Ахмедов в наказателното поле на гостите. Нисичкият нападател успя да овладее топката с гръб към вратата, обърна се, но ударът мина край страничния стълб на вратата на “Рапид”.

През втората част на “футболната битка за Шумен”, домакините от “Шумен 2010” отново бяха по-добрият тим на терена. Те покачиха резултата на 3:0 с гол на Захари Димитров в 50-ата минута. След като вкара двата си гола Ахмедов подаде на шуменския капитан и Димитров с глава не сбърка от близко разстояние. Минута преди това срещу Захари Димитров бе извършено нарушение в наказателното поле на “Рапид”, но сигнал за дузпа не последва. Последваха минута на атаки на “Шумен 2010”, като на няколко пъти Ахмедов излизаше сам срещу вратата на “Рапид”, но не можа да я уцели. В 75-ата минута бе отменен и гол на “Шумен”. Пламен Кънев бе точен след като получи топката след центриране от корнер, но реферите не зачетоха попадението.

След края на мача футболистите на двата отбора се събраха в централния кръг на терена и изненадващо за извикаха заедно “Волов”.