Черноломец (П) Рапид (Шумен)

Черноломец изпусна Рапид в Шумен

Рапид не успя да изиграе по най-добрия начин мача си от 12-ия кръг в групата срещу Черноломец (Попово). Гостите от Попово може да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от стадион “П. Волов”.

Първото полувреме премина почти без голови положения и пред двете врати. Футболистите на “Рапид” можеха да отбележат, но направиха пропуски. В началото на втората част “Рапид” успя да поведе в резултата. Никифоров изведе Петър Петров сам срещу вратата на “Черноломец” и Петров не сбърка за 1:0. Вместо да опитат  увеличат аванса си, футболистите на “Рапид”, намалиха темпото. Гостите от Попово се възползваха от това и започнаха да атакуват. Те изпуснаха четири чисти положения за гол във вратата на “Рапид”. Атаките им се увенчаха с успех в 81-ата минута, когато след центриране от фаул, настъпи разбъркване в наказателното поле на “Рапид” и отблизо футболист на “Черноломец” вкара за 1:1.