Вихър (Алд) Церово

Вихър (Аллдомировци) се справи и с Церово

В среща от ІХ кръг на А Окръжна футболна група София-запад, тимът на Вихър (Алдомировци) победи ФК Церово с 4-1.

Срещата се игра на стадиона на Гимназията по транспорт в Сливница, пред камерна публика наброяваща стотина човека, но на отлично за игра слънчево време.

Срещата започна нервно, като двата тима за кратко време обърнаха играта в нападение-защита, като играта в центъра бе напълно пренебрегната и се състоеше само в посрещане на високите топки, изпратени напред или от вратарите или от защитниците.

В състава на отбора от свогенското село личеше снажната осанка на нигерийският футболист Ричард Отороо, който игра много добре и на няколко пъти затрудни високите защитници на Вихър.

Гостите от Церово, водени от своя всеотдаен президент адв. Михаил Михайлов се ориентираха по-бързо в ситуацията и в 26-та минута се възползваха от разсеяната игра в защита на домакините и откриха резултата за 0-1.

Последваха силни минути на домакините, като фрапантни пропуски пред вратата на Церово направиха Росен Ставрев на два пъти и бившата звезда на Рилски спортист (Самоков) и Миньор (Перник) Любомир Виденов.

В 45-та минута се случи една от най-спорните ситуации в мача. След една изчистена топка, Ричард Отороо се откъсна от опеката на двуметровият защитник Емил Кузев, и в момента в който щеше да излезе сам срещу вратаря, Кузев го задържа а съдията Борислав Бичев в същият момент свири край на полувремето.

През втората част срещата се промени коренно. Дошлият само с 12 играчи отбор на Церово отстъпиха тотално инициативата на алдомировчани, като за разлика от добрата си организация през първата част, още в началните минути се видя, че промяна в резултата ще има.

Първо гостите си отбелязаха нелеп автогол с който резултата стана 1-1, а няколко минути по-късно бившият играч на Сливнишки герой и легенда на сливнишкият футбол Младен Иванов се реабилитира за слабата си игра през първата част, отбелязвайки хубав гол за 2-1.

Снажният защитник Емил Кузев направи след още 12 минути игра резултата 3-1, а вторият си гол в мача отбеляза Младен Иванов за 4-1.

Така отборът на треньора Емил Миланов върви по възходяща линия, като изкачването им в класирането може да е учудващо за някои, но добрата работа в отбора и всеотдайността на президента на отбора г-н Ивайло Кирилов дава отлични резултати.

В следващата седмица е възможно към отбора да се присъедини на проби и сръбски футболист, който е от български произход и притежава български паспорт, който ако бъде одобрен от треньорското ръковдство ще бъде картотекиран в тима.