Витоша Бистрица Кюстендил (Кюстендил)

Премиерският Витоша елиминира Кюстендил на "Осогово"

Отборът на ФК Кюстендил бе спрян по пътя към полуфиналите на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, след като загуби от състава на Витоша (Бистрица) с 1:4, предаде агенция е-79. Гостите, в чийто тим е картотекиран премиера, пристигнаха на стадион "Осогово" без Бойко Борисов, но това не се отрази на крайния изход на двубоя.

Срещата, която бе наблюдавана от около 300 фенове започна с лек превес на домакините, но първи до гол стигнаха гостите. В 24-ата минута Сергей Ташков вкара за 1:0 след пряк свободен удар, от около 30 метра.

Второто полувреме започна по най-неприятния начин за лидера в областна футболна група "Осогово". Играчите на Бистрица удвоиха своята преднина в 48-ата минута, след удар от границите на наказателното поле и лек рикошет се разписа Мартин Григоров. Надеждите на домакините за обрат или поне равенство и евентуално изпълнение на дузпи се събудиха в 51- та минута. След едно разбъркване най-съобразителен се оказа Асен Гайдарджиев, който намали на 1:2.

Силите и огромното желание за нещо повече на играчите на "Кюстендил" обаче не бяха достатъчни и въпреки няколкото опасни ситуации, не стигнаха до изравнителен гол. От своя страна гостите вкараха още 2 във вратата, пазена от Николай Георгиев. В 73-ата минута Димитър Кръстев направи резултата 1:3 и отново той фиксира крайното 1:4 в 80-ата минута.