Челси Фулъм

Трагичен Челси направи 1:1 с Фулъм

Мачът от 18 кръг между Челси и Фулъм не предложи очакваните емоции на феновете по време на "boxing day".

През първотото полувреме на лондонското дерби домакините бяха колебливи и позволиха на Фулъм да наложат своето  темпо на игра. Липсваха головите възможностти, като  халфовете на Челси Лампард, Мейрелеш и Ромеу нямаха успех в правенето на играта.

Втората част започна с очакван натиск от страна на домакините, а Хуан Мата в 47-та минута откри резултата, а през 56-та минута американеца в състава на Фулъм Клинт Демпси изравни. Мачът ще се запомни с наложеното от Фулъм бавно игрово темпо и хаотичния натиск упражнен от Челси в последните 15 - 20 минути от двубоя.

Челси под ръководството на португалеца Андре Вияш Боаш записа трето поредно равенство като с това се отдалечава от титлата. А играта на тима не вдъхва доверие във феновете, докато Фулъм записа седмо равенство и остава на тринадесето място във временното класиране на Висшата лига.