Арсенал Уулвърхемптън

И Арсенал с коледна издънка

Подобно на Челси и друг лондонски клуб - Арсенал направи издънка в коледния кръг на англиската Висша лига. "Топчиите" завършиха наравно 1:1 у дома срещу Уувърхемптън.

Срещата на "Емиратс" започна по най-добрия начин за домакините. Още в 8-ата минута Йоси Бенаюн изведе с отличен пас Жервиньо зад гърба на отбраната, а опитният нападател финтира с едно движение бранител и вратарят на Уувс и прати топката в мрежата.

В 37-ата минута гостите изненадващо успяха да изравнят. След изпълнение на корнер и последвало разбъркване в наказателното поел, Стивън Флетчър успя да насочи една топката с глава в мрежата за 1:1.

След почивката домакините натиснаха, а натискът им стана много сериозен след 60-ата минута. Отличните изяви на стража на Уувс Хенеси обаче предотвратиха повече голове. В 75-ата минута Ненад Миляш от състава на гостите бе изгонен, но и това не помогна на възпитаниците на Арсен Венгер да стигнат до успеха.