Челси Уулвърхемптън Астън Вила Суонзи

Челси изстрада успеха над Уувс, Стенли и Вила се удавиха у дома

Челси постигна много трудна победа в първия си мач след Нова година. Сините от Лондон изковаха успеха с 2:1 при визитата си на Уувърхемптън.

Преди почивката попадения не паднаха, но веднага след нея резултатът бе открит. Точен за гостите в 54-ата минута бе Рамирес.

Двубоят вървеше към кротка победа за Челси, когато в 85-ата минута Уорд изравни след асистенция на Флетчър. Само 4 минути по-късно обаче Ашли Коул се получи топката в наказателното поле и пусна към Франк Лампард, който се измълна между трима бранители, и вкара топката в празната врата, с което донесе и трите точки на своите.

В друг любопитен мач от кръга Астън Вила загуби с 0:2 у дома от Суонзи. Стилиян Петров започна като титуляр и остана на терена до края на срещата. Головете за гостите реализира Ротлидж и Дайър.