ЦСКА Конкордия

Румънци направиха ЦСКА за смях

Румънският новак в елита Конкордия победи ЦСКА с 3:1 в контролна среща играна днес. Като цяло тимът на Конкордия тотално надигра "червените" и заслужено се поздрави с успеха. Двата се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Румънците излязоха напред в резултата в 15-ата минута чрез Мунтеану. ЦСКА стигна до изравняване в 36-ата с гол на Владко Иванов. Второто попадение за румънския тим падна след удар от границата на наказателното поле, отклонил се в крака на Пламен Крачунов. Киту пък бе точен с глава след поредна грешка в защита на ЦСКА и ценрриране към далечната греда. Само две-три минути след гола за 2:1 за опашкаря в Лига 1 Борис Галчев получи директен червен картон за грубо влизане с бутоните напред отзад на съперников футболист. На негово място се появи перуанският защитник Ренато Сапата.

След червения картон ситуацията на терена доста се изнерви и помощник-треньорът на ЦСКА Адалберт Зафиров поиска обяснение от рефера на двубоя защо свири тенденциозно. Това доведе до заплаха от страна на съдията, че ще прекрати срещата. Все пак до подобна крайна мярка не се стигна и двубоят продължи. В 66-ата минута Пламен Крачунов можеше отново да изравни, но ударът му с глава след центриране от корнер бе избит от вратаря Нита. Стражът имаше още две решителни намеси, спасявайки вратата си от чисти голове след удари на Мартин Дечев и Карачанаков.

ЦСКА обаче продължи да играе без идея в атака и да допуска куп грешки в защита и при изнасянето на топката. При един от поредните грешни пасове при опит за атака, гостите направиха добра контраатака и реализираха за 1:3.