Черноморец (до 19) Чавдар (Етрополе)

Юношите на Черноморец не се дадоха на Чавдар Етрополе

Юношите на Черноморец (Бургас) състезаващи се в Елитната група до 19 г. завършиха наравно 2:2 с мъжкия състав на Чавдар (Етрополе) в контролна среща. Спарингът между двата отбора се игра веднага след контролата Черноморец (Бс) – Несебър (3:1), а определено може да се каже, че отборът от Западната „Б” група на възраст не превъзхождаше много бургаските таланти и двубоят спокойно можеше да мине за дерби от Елитната юношеска група.

Етрополци поведоха първи, но още преди края на полувремето след добра атака и центриране на Михаил Георгиев изравнителен гол отбеляза Виктор Димитров. Втората част се разви по подобен начин, като отново Чавдар излезе напред, а след това последва ответно попадение, дело този път на Милен Гамаков, който фиксира крайния резултат 2:2.

Като цяло бургазлии стояха по-добре на терена, но не можаха да матереализират превъзходството си с трети гол и победа. За момчетата на Антон Спасов участваха и двама играчи от по-малкия набор, този до 17 г.