Евроколеж (Пловдив) Тракия (Царимир)

Евроколеж писа отличен на Царимир

Отборът на Евроколеж спечели с лекота мача си с последния в класирането състав на Царимир с 6:0. За успеха се разписа на два пъти Георги Куртев, Краси Кръстев, Георги Данов, Деян Бекяров и Димо Станков. Играчите на Митко Джоров пропуснаха да запишат двуцифрен резултат, след като направиха много пропуски пред вратата на Петър Симеонов.

Преди Евроколеж-а да открие резултата с няколко пропуска се отчете нападателят Георги Данов. В 30 минута след далечно центриране в наказателното поле Димо Станков изненада защитата на гостите и с шпагат успя да опъне мрежата за Симеонов – 1:0. През втората част домакините продължиха да редуват атака след атака пред вратата на Царимир. Резервата Олгин Чобан на два пъти пропусна от близко разстояние да удвои. В 54 мин  Краси Кръстев проби от ляво центрира в наказателното поле, стражът на гостите се размина с топката, която попадна в Георги Куртев и той я вкара в опразнената врата – 2:0. След още няколко пропуска на играчите в „жълто-синьо” Краси Кръстев направи резултата класически. Той успя да материализира една многоходова атака започната от Петър Игнатов. Той успя да изведе Георги Данов по лявото крило. Нападателят центрира в дясната половина където Олгин Чобан върна към дъгата. Топката попадна в Краси Кръстев, който навърза няколко защитника и вкара в долния десен ъгъл на Симеонов - 3:0. Седем минути по-късно Георги Данов също вкара след самостоятелен пробив. Нападателят нахлу в наказателното поле стреля към вратата. Топката рикушира в дясната греда и влезе в мрежата – 4:0. Десет минути преди края съдията Владимир Вълков отсъди дузпа за нарушение срещу Олгин Чобан. Деян Бекяров вкара петото попадения, след като прати кълбото в обратния ъгъл на Симеонов. След гола играча показа фланелка на която беше изписал надпис в подкрепа на капитана на националния отбор Стилян Петров. Две минути преди края на срещата Георги Куртев отбеляза и второто си попадение в мача. След тази победа „Евроколеж” увеличиха преднината си на върха на 14 точки, след равенството 0:0 на Калояново в Белозем.