Сливнишки герой Бдин (Видин)

Сливнишки герой удари Бдин на изпроводяк

Новакът в Западната "Б" група Сливнишки герой победи Бдин (Видин) с 1:0, но вече изпадна от Западната "Б" група.

Срещата започна равностойно, но постепенно гостите от Видин наложиха натиск и играта по-често се водеше в половината на домакините. В 12-ата минута най-опасният играч на видинчани Явор Въндев стреля опасно, но топката не попадна в мрежата на Мартин Минев, а домакините отвърнаха с опасна контаатака в 17 минута, когато Хаджиниколов се откъсна, стреля от границата на наказателното поле, но Кючуков улови.

В 20-та минута Керчев пробва мерника си, от пряк свободен удар, но вратаря на Героя улови. Пак той стреля мощно в 34-та минута, но топката прелетя на сантиметри от гредата. Така давата отбора се оттеглиха на почивка при 0-0.

След почивката по-добре започнаха домакините, като при една контра в 52-ата минута,  Огнян Стефанов получи топката зад центъра, надбяга бранителите на Бдин и прати топката под плонжа на Тодор Кючуков. До края на мача инициативата бе в отборан а гостите, които направиха множество опити да изравнят, но атаките им бяха припряни, а повечето удари бяха неточни. Героя пък можеше да удвои резултата в 84-та минута, когато Куртелов изведе на празна врата Валентин Миленов, но полузащитникът в опита си да прехвърли Тодор Кючуков, прехвърли и вратата.