Евроколеж (Пловдив) Родопа

Евроколежа крачи към "В" група след успех над Родопа

Съставът на “Евроколеж” успя без проблем да елиминира Родопа Смолян с 3:1 в среща от първия кръг на баражите за попълване на Югоизточната “В” група. Победата в проливния дъжд донесоха Димо Станков иГеорги Данов през първото полувреме и Георги Куртев в средата на втората част, за гостите се разписа Григор Иванов, който си вкара нелеп автогол. Родопа доиграха мача с десет души, след като съдията Митко Андреев изгони Ромаро Димитров за реплика.

Момчетата на старши треньора Митко Джоров започнаха вихрено мача и още 4 мин вече водеха в резултата. Играчите на Родопа изпълниха ъглов удар от дясно на Шеров, топката беше избита и попадна в Краси Кръстев. Нападателят с далечен пас изведе Димо Станков зад защитата на “зелените’. Останала сам срещу Бурукчиев, Димо прати топката в десния ъгъл за 1:0. В 9 мин Георги Куртев се опита да се възползва от силния вятър и от 40 метра от фаул за малко да вкара, но стражът на Родопа успя да я избие. Десет минути по-късно “зелените” успяха да изравнят резултата. Владимир Драмалиев догони една топка до флакчето за ъглов удар. Навлезе в наказателното поле и шутира силна, коженото кълбо рекошира в Григор Иванов и излъга Шеров за 1:1. Въпреки попадението отборът на “колежани” доминираше на терена и второто попадение беше въпрос на минути. В 25-тата Краси Кръстев отново не можеше да бъде спрян по лявото крило, успя да центрира в наказателното поле. Георги Данов от точката за дузпа направи Бурукчиев за втори път безпомощен – 2:1. Минута преди края на първото полувреме Стоян Ангелов нацели и дясната греда. Второто полувреме отново състава на “Евроколеж” доминираха на терена, а в 65 минута имаха и числено превъзходство, след червения картон на Ромарио Димитров. В следващата минута резервата Богдан Кузмов за втори път разстресе гредите на Бурукчиев, а следващата атака юношата на “Марица”  отново проби от ляво успя да центрира към втората греда. Топката беше засечена от капитана Георги Куртев, който матира за трети път стража на Родопа. До края на срещата Стоян Ангелов, Олгин Чобан и Илхан Ибрамчик пропуснаха да направят резултата още по-изразителен.

След успеха “Евроколеж” ще се изправи срещу отборът на Хасково 2 в петък. Мачът който ще опреди участника в Югоизточната “В” група от първия поток ще се играе отнов на стадион Беркут от 18.00 часа