ЦСКА Торпедо Москва

Георги Какалов наказа ЦСКА! Торпедо бие в жегата

Торпедо Москва победи ЦСКА с 2:1 в контролна среща, която с игра на комплекс "Царско село". Руснаците стигнаха до победата след гол на Георги Какалов в 80-ата минута. За "червените" се разписа Христо Янев.

Торпедо започна по-добре срещата и успя да поведе в 16-ата минута. След корнер Галваус бе оставен непокрит и нацели напречната греда. След това защитата изби и последва ново центриране, при което Макенджиев се намеси неубедително и на празна врата Галваус се реваншира за пропуска си.

Секунди по-късно руснаците нацелиха втора греда. След корнер отляво Шумейко надскочи пазача си и стреля с глава, а топката отново срещна напречната греда. Последва нов шут на играч в черно, но Макенджиев улови.

В 26-ата минута след далечен удар на Беслихотнов и рикошет в тялото на защитник на ЦСКА топката отново се спря в гредата.

Само две минути след това резултатът бе изравнен. Бандаловски направи страхотен пробив отдясно, тръгна към центъра и излъга бранител на границата на наказателното поле. След това подаде към непокрития Христо Янев, който от 10 метра вкара с техничен удар покрай вратаря.

До края на полувремето резултатът се запази. През втората част Стойчо Младенов пусна в игра всички налични футболисти.

В 51-ата минута Присо подаде с едно докосване към Мораес в центъра, бразилецът преодоля бранител на Торпедо и и върна към крилото, който цетрира, но Анисе не успя да намери целта.

В средващите минути ЦСКА бе по-активният отбор, но Анисе, Присо и Мораеш не успяха да се разпишат. Заради жегата играта често бе спирана за почивка и вода.

В 73-ата минута Какалов направи уникален пропуск за Торпедо. В 80-ата минута обаче българският нападател не сгреши и донесе победата на руския тим. Беслихотнов получи топката в наказателното поле и пусна тънък пас към Георги Какалов, който отблизо този път не срещна проблеми и вкара за 1:2. Българският нападател кара пробен период в руския тим, заедно със Сашо Младенов.

ЦСКА - Торпедо 1:2

0:1 Галваус 16