Вихър (Николово)

Вихър Николово тръгна с победа

Вихър /Николово/ стартира с победа в областната футболна група на Монтанско. Пред около 100 зрители вихърци надиграха у дома с 5:2 Расово. До почивката домакините водеха с 3:0, а попаденията реализира Милен Заков. От воле с левия крак нападателят откри головата си сметка в 12-та мин., след като вратарят Бисер Величков не успя да парира удара му. В 30-та мин. главният съдия Даниел Цолов отсъди дузпа за домакините за нарушение срещу Велизар Рангелов-Метъла. Гостите протестираха, но това не попречи на Заков да вкара от бялата точка за 2:0. 10 минути по-късно Метъла намери с ювелирен пас стрелеца на Вихър, който оформи на празна врата своя хеттрик. След антракта  двата тима си размениха по 2 попадения. Емил Борисов се разписа за гостите, докато за домакините точни бяха Заков и резервата Христо Рангелов. След края на мача играещият треньор на Расово - Николай Николов-Коко обвини рефера, че дадената от него дузпа, е решила мача в полза на домакините.