Ботев разби Сливен в благотворителна контрола

Ботев победи Сливен с 4:0 в благотворителна контрола, която се игра днес на стадион "Христо Ботев". Цял мач изигра дошлият на проби руснак Змитрий Яковлевски, който вкара четвъртото попадение. Въпреки това обаче таранът не се понрави на публиката. Както е известно, той изкара пробен период и в Пирин ГД, където не е одобрен.

Три хиляди бултраси заплатиха по 2 лева за билет, които ще отидат за лечението на 11-годишния Георги Лазаров, който страда от тежка форма на мозъчен тумор.

На мача бяха събрани общо 27 000 лева, а отделно мажоритарният собственик на “Ботев” (Пловдив) Цветан Василев дари 25 000 евро и така детето може да се подложи на животоспасяващата операция в чужбина.

Първи гол за мъжкия състав на Ботев вкара юношеският национал Венцислав Гюзелев, а останалите голове бяха дело на Артур Енрике и Иван Цветков.

Резултатът бе открит в 20-ата минута. След корнер последва разбъркване пред вратата на гостите. Топката попадна в бразилеца Артур Енрике и той с левия крак я прати в мрежата за 1:0.

В 51-ата минута Иван Цветков вкара дежурния си гол с екипа на Ботев. Атаката тръгна от Вандер Виейра по десния фланг, последва финт и пас към ветерана, който не сгреши – 2:0.

Малко по-късно вратарят на Сливен Евгени Караманов си изпроси на пръв поглед глупав червен картон. Стражът се ядоса на съдията Георги Кабаков заради един отсъден фаул почти на центъра и му отправи някакви реплики, за което пое към съблекалнята, а мястото му зае резервният страж на гостите.

До края паднаха два идентични гола. Първо влезлият на смяна Венцислав Гюзелев бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 3:0. Малко след това упражнението повтори и Яковлевски, който до този момент бе изпуснал 3-4 удобни възможности да се разпише.