България мл. Люксембург

Младежите се наложиха над Люксембург

България се наложи с 3:1 над Люксембург в последния си мач от евроквалификациите за младежи. Домакините успяха да поведат в резултата още във 2-ата минута, но нашите се добраха до пълния обрат и се поздравиха с успеха. Ивайло Чочев от Чавдар (Етрополе) изравни, а след него 2 гола добави нападателят на италианския Лумедзане Радослав Кирилов.

Гонсало Алмейда наказа Стефано Кунчев и даде преднина на абсолютния аутсайдер в групата - 1:0 още във 2-ата минута.

В 12-ата минута нашите успяха да изравнят резултата. Футболистът от Чавдар (Етрополе) Ивайло Чочев се разписа за 1:1.

Втората част започна по най-добрия начин за нашите. В 48-ата минута Радослав Кирилов попадна в прегръдките на съотборниците си, след като изведе България напред в резултата - 1:2. В 69-ата отново нападателят на Лумедзане наказа домакините, оформяйки крайното 1:3.

Мачът в Люксембург беше последен в тази възрастова група за мнозина от титулярите ни, сред които Стефано Кунчев, Георги Пашов, Пламен Димов, Атанас Дреновички, Георги Костадинов, Александър Цветков и Иван Вълчанов.