ЦСКА Ботев Враца

ЦСКА с класика над Ботев (Враца)

ЦСКА победи Ботев (Враца) с класическото 3:0 в мач от 5-ия кръг на "А" група. "Армейците" бяха пълни господари на терена на столичния стадион "Славия" и закономерно се поздравиха с трите точки.

Още от първите минути на двубоя възпитаниците на Стойчо Младенов натиснаха своя съперник в собствената му половина. В 10-ата минута Карачанаков намери Янчев, който на празна врата нацели дясната греда.

В 14-ата минута Бандаловски пробва центриране, като кълбото кацна на напречния стълб и за една бройка да влезе в мрежата. В 25-ата минута бетона на врачани се пропука.

Василев препъна Нилсон в наказателното поле и реферът закономерно посочи бялата точки. Абел Анеси застана зад топката и превърна наказателния удар в гол. Минута по-късно бе и единственото положение за Ботев. Тогава Флориано пробва удар от воле, но Черни майсторски изби.

След почивката "червените', вече по-спокойни, взеха своето. В 62-ата минута Сержиньо центрира към Анисе, който засече топката и отбеляза втория си гол за деня. Последва нов натиск на символичните домакини и нови пропуски.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Антон Карачанаков с прекрасен диагонален шут оформи класическата победа на ЦСКА.