Банкя 2009 Вихър (Требич)

ФК Банкя отново е у дома! Домакините разпиляха Вихър (Требич) с 6:0

15-ти септември, 2012 год. се оказа по-специален ден за домакините от Банкя. След повече от 15 години местният клуб сложи край на странстването си и отново прие противник на собствен терен в официален мач. Въпреки дъжда, на възстановения стадион в квартал Иваняне дойдоха близо 200 ентусиазирани зрители. Малки и големи фенове на футбола заеха места около игрището с надеждата за успех на градските любимци при завръщането им у дома.

Сякаш за да засили напрежението у нетърпеливите зрители, двубоят започна малко по-късно от предвиденото заради закъснение на съдийската бригада. С началния сигнал домакините, играещи в синьо, започнаха да притискат съперника, а първият гол бе въпрос на време. Първо Боби Миланов излезе на добра позиция, размина вратаря на Вихър, но завършващият му удар мина на сантиметри от гредата в аут. Малко след това, след центриране от ляво, след удар с глава на

Тони Андреев топката срещна страничния стълб. Атаките продължаваха една след друга и логичното се случи малко преди края на полувремето – 1:0 за Банкя, а голмайсторът на тима Боби Миланов бе в прегръдките на съотборниците си. На хлъзгавия терен изобилстваше и от здрави единоборства, като при едно от тях контузия получи Иван Георгиев – Джовани. Това остави домакините временно с 10 души, но Георгиев стисна зъби, върна се на терена и геройски доигра здравия мач с бинтована глава.

През второто полувреме домакините продължиха да мачкат противника и очаквано вкараха още няколко безответни гола за кеф на публиката си. Първо Ники Иванов покачи на 2:0 с майсторско изпълнение на пряк свободен удар. След това вратарят на гостите спря непозволено нападател в синьо в наказателното си поле и пое преждевременно към съблекалните, а отново Ники Иванов превърна дузпата в гол за 3:0. Боби Миланов вкара втория си гол в мача за 4:0 след прецизен извеждащ пас от дълбочина на златната резерва Васил Александров. Друг играч, появил се на терена през втората част – Иво Величков, опъна мрежата за 5:0, а едно от новите попълнения – бившият играч на Чавдар (Етрополе) Петър Пазийски успя да довкара една избита топка за крайното 6:0. Резултатът можеше да бъде още по-изразителен, след като любимеца на публиката Васил Александров опъна мрежата зад резервния вратар на гостите и хвърли феновете в екстаз, но голът бе отменен заради съмнителна засада.

Последният съдийски сигнал узакони изразителния успех, а щастливите фенове одобрително аплодираха своите. ФК Банкя се завърна в своя дом.