Искра (Искрец) Вихър (Алд)

Искрец се наложи над Вихър Алдомировци с 5:3

Искрец успя да победи Алдомировци в много красив мач с 5:3. Гостите поведоха още в началото. След центриране отляво защитника Костадин Янков бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава засече прекрасното центриране и откри резултата. Домакините върнаха гола след ъглов удар,който свари неподготвен вратаря на гостите и така 1:1. След това домакините поведоха след атака от дясно, Вихър върна гола след хубава атака от дясно и така на полувремето резултата бе 2:2.

Второто полувреме започна ударно за Искрец. За около 10 минути те отбелязаха 3 гола. Първо след хубав насочен пряк свободен удар покачиха на 3:2, след това след грешка в отбраната на Вихър покачиха на 4:2, а след това след една хубава задна ножица в наказателното поле покачиха на 5:2. Проблемите на Вихър не спираха, като Веселин Петков от Вихър получи червен картон и остави тима си с човек по-малко. Вихър обаче не се предаде и заигра по-добре и създаде доста опасни ситуации, но успяха да върнат само един гол и така мача завърши 5:3.

Двубоя започна с едноминутно мълчание, след като преди два дни почина играч на Вихър Алдомировци.

Източник: София-Футбол