Добруджа Спортист (Генерал Тошево)

Добруджа отпадна срамно от Купата на България

Футболистите на Добруджа претърпяха една от най-срамните си загуби в клубната си история, информира "Център Спорт". Добричлии, които тази година за втори път се състезават във "В" група, отпаднаха от Купата на България още в предварителната фаза. Днес избраниците на Радослав Вардаров отстъпиха с 1-0 при гостуването си на четвъртодивизионния Спортист (Генерал Тошево). Единственото попадение в срещата, в която отсъстваха голяма част от титулярите на гостите, падна в началото на мача и бе дело на Михаил Желев.

В самия край на срещата домакините изпуснаха дузпа, която Дилян Илиев спаси. Победата дава възможност на Спортист да представи Добричка област в турнира за купата на страната, а добруджанци ще насочат своите усилия да запазят първото си място в трета дивизия, което да им даде възможност да се завърнат при професионалистите. Припомняме Ви, че в своята история "жълто-зелените" са печелили Купата на Румъния, а през 1946 и 1980 г. година достигат до полуфиналите за Купата на България. Предстои генералтошевци да научат съперника си във футболната надпревара, в която ще се включат и съставите от втория ни ешалон.