Лозен (Сухиндол) Янтра (Полски Тръмбеш)

Юноша на Етър -24 окрили Сухиндол за обрат срещу Янтра

Отборът на Лозен се върна на победния път след като обърна Янтра Полски Тръмбеш до 2:1, постигнат през второто полувреме. Вратарят на домакините Ивелин Бонев направи невероятни спасявания и попречи на гостите да стигнат до по-убедителна преднина, а головата машина Радослав Отчев и Опитният капитан на Лозаро-винарите Веселин Геновски си свършиха работата в нападение.

Още при първата си атака в 1-ата минута на мача Радослав Отчев нацели страничния стълб и даде надежди за първа победа за сезона. Противно на очакванията обаче отново Сухиндолци допуснаха гол. В 8-ата минута Кристиян Костадинов се възползва от грешка на защитата и Янтра поведе в резултата. В 26-ата минута вратарят на домакините блесна след като първо боксира топката след шут на Кристиян Костадинов, а при добавката на Тихомир Антонов незнайно как успя да се хвърли в другия ъгъл и спаси своя тим.

До края на полувремето Тихомир Антонов отново остана очи в очи с Бонев, но той успя да се справи. Още в началото на второто полувреме гостите имаха възможност да увеличат аванса си, но Кристиян Костадинов не успя да вкара на празна врата. В 51-ата минута друг ексетърец Ирхан Солак навлезе в наказателното поле на гостите и подаде на Радо Отчев, който не сбърка за 1:1. В 55-ата минута Веселин Геновски с топовен изстрел извън наказателното поле не остави шансове за вратаря на Янтра и обрата беше факт.

В 63-ата минута Кристиян Костадинов остана сам срещу вратаря, но си я поведе повече и вратаря я изрита, при последвалото разбъркване Тихомир Антонов бе съборен и съдията свири фаул в опасна близост до вратата на Сухиндолци, но този път гредата спаси отбора от изравнителен гол. До края на мача двата отбора си разменяха атаки, но до нов гол не се стигна.