Нюкасъл Бордо Брюж Маритимо

Нюкасъл разнебити Бордо

Английският Нюкасъл се наложи с класичекото 3:0 над Бордо в двубой от група D на Шампионската лига. "Свраките" се добраха с лекота до победата, като още до почивката си бяха осигурили комфортна преднина. Шола Амеоби откри в 16-ата минута за домакините. В 40-ата Енрике си отбеляза автогол за 2:0, а крайният резултат бе оформен от Папис Сисе в 47-ата минута.

С победата англичаните повеждат в класирането с 4 точки. Бордо остава с 3 точки.

В другия мач от групата Брюж победи с 2:0 Маритимо. Головете за белгийците реализираха Бача и Флеминх. Брюж има три точки и се изравни с Бордо, докато Маритимо е с една точка.