Байерн Мюнхен Фортуна (Дюселдорф)

Байерн вкара 5 на Фортуна и подобри рекорд (ВИДЕО)

Отборът на Байерн Мюнхен успя да спечели трите точки при гостуването си на Фортуна (Дюселдорф) с 5:0 и по този начин постигна осмата си поредна победа в шампионата, което е и нов рекорд в историята на Бундеслигата.

Марио Манджукич изведе лидерите в класирането напред в 28-ата минута, а до края Луис Густаво удвои преднината на "баварците". В 55-ата минута Мюлер направи преднината на Байерн класическа, а същият отбеляза и четвъртия гол в 86-ата минута. А само минута по-късно Рафиня оформи крайния резултат.

По този начин Байерн регистрира пълен актив от точки от началото на сезона (28) и води убедително в класирането. Отборът на Фортуна е десети с 10 точки.

d 0-5 b footyroom.com by Futbol2101