Евроколеж (Пловдив) Атлетик (Куклен)

Евроколежа с реми в Куклен

Отборът на Евроколеж не успя да се възползва от загубата на Марица Пловдив в Пъдарско и да се доближи на точка, след като направиха равен в Куклен срещу Атлетик - 1:1. Състава на Григор Иванов поведе в резултата през първата част след гола на Георги Данов 24 мин, но след слабо вторро полувреме позволиха на домакините да изравнят. Съдията Бозев пък реши да свири мача две минути по-рано с което учиди идомакините и гостите. Още от първия съдийски сигнал колежани започнаха да атакуват и в 12 мин бяха близко до гола. Георги Дановсвали с глава към Куртев, капитана намери Илхан от дясно. Бързото крило центрира в наказателното поле където Тодор Тодоров с пета не успя да уцели вратата на Куклен. В 24 мин отново разиграване мужду Куртев и Ибрамчик завърши с центриране пред вратат на домакинито, но този път Георги Данов изпревари защитниците в черно-червено за 0:1. До края на първата част Данов, Харизанов и Тодоров опитаха удари от добри позоции, но не успяха да удвоят. Втората част на мача колежани я изиграха много слабо и Куклен стигна до точката, след груба грешка в центъра на защитата на синьо-жълтите. След този кръг разликата между Евроколеж и Марица е три точки, а в 11 кръг колежани домакинстват на Борислав, а Марица на Калояново.