Шумен 2007 Сливен

Шумен разби Сливен

Шумен нанесе поредно поражение на Сливен, след като се наложи с 4:1 на своя стадион "Панайот Волов".
Още в 3-ата минута Захари Димитров откри резултата 1:0. Последва спад в играта на домакините и Сливен се възползва от това. В 19-ата минута трима футболисти на Сливен се оказаха срещу двама в половината на Шумен. Филипов успя да напредне с топката и със силен удар да вкара за 1:1. След този гол играта бе равностойна. В 35-ата минута Морини успя да изведе Шумен напред след като с удар от 20 метра вкара за 2:1. В 40-ата минута шуменци намалиха напрежението с трети гол. Какалов подаде към Захари Димитров и капитанът не сбърка за 3:1.

През втората част шуменци се надпреварваха да изпускат голови положения. На няколко пъти сливенските играчи също затрудниха вратаря Рошани. В 58-ата минута Морини и Захари Димитров не се разбраха добре, като двамата почти се сблъскаха в наказателното поле на Сливен и ударът не домеде до гол. В 62-ата минут аКакалов излезе сам на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен. В 73-ата минута Шумен стигна до четвърти гол. Божидар Илиев центрира от корнер и топката кацна на главата на Деспотов, който отбеляза първия си гол за Шумен. До края на мача, влезлият като резерва, Илиян Христов направи два пропуска, с един се записа Николо де Чезаре. В 90-ата минута Маринов спря голова атака на Шумен. Той фаулири откъсналия се сам Кешала. Маринов получи директен червен картон. Освен това главният рефер от Симитли Ст. Апостолов оцвети в жълто пет футболисти на Шумен и трима на Сливен в мач, в който грубата игра отсъстваше.