Спортист (Св) Торнадо (Безден)

Спортист Своге е есенен първенец в ОФГ София - Запад

Спортист (Своге) ще зимува като есенен първенец в ОФГ София -Запад. Това стана ясно след изиграването на последния мач от полусезона, в който свогенци успяха да спечелят с 2:1 гостуването си на Торнадо (Безден) пред погледа на своя кмет Жоро Цветков. Спортист започна много добре срещата и до 20-та минута резултатът вече беше 0:2, след попадения на Благовест Тодоров и Денис Стоилов. Домакините се изнервиха от неблагоприятния за тях развой и започнаха да играят доста грубичко, острите влизания зачестиха, стигна се дори и до няколко мелета между играчите на двата отбора. Младите момчета от тима на гостите се стреснаха и това явно даде резултат, тъй като в 32-та минута Торнадо намалиха пасива си - 1:2. На почивката треньорът на Спортист Димитър Стоилов направи няколко промени в състава с цел да уплътни средата на терена и това се оказа правилното решение, тъй като "Шоколадите" успяха да удържат крехката си преднина. През второто полувреме футбол почти не се игра - преобладаваха нервите и разправиите, предизвикани предимно от тима на Торнадо. В крайна сметка до изравняване не се стигна и Спортист удържа лидерската си позиция в класирането. Кметът на Своге - инж. Цветков беше много доволен от успеха и обеща да награди футболистите подобаващо. Те, от своя страна, се зарекоха да го зарадват през 2013г, като влязат в по-горната група, което ще е подарък и за целия град.