Националният аматьорски отбор победи юношите на ЦСКА, Христо Бангеев с две попадения

Днес в контролна среща, изиграна на Комплекс "Царско село", Аматьорският Национален отбор победи юношите до 19 год. на ЦСКА с 3-1. Срещата бе последна проверка за воденият от Красимир Манолов отбор за тази година. Националите губеха с 0-1 след първата част, след като младите надежди на ЦСКА поведоха с гол в 15-та минута, но веднага след това натиснаха и в 40-та минута изравниха резултата.

Голът дойде след центриране отдясно, засечено от нападателят на Сливнишки герой Мариан Хаджиев, който тресна гредата, топката се върна в наказателното поле, където най-съобразителен бе съотборникът му в Героя - Христо Бангеев, и с премерен шут направи резултата 1-1. Атаките на националите продължиха и през втората част, но вследствие на многото смени, играта се разпокъса и загуби много от динамиката си. В 65-та минута младите "армейци" получиха право да изпълнят дузпа, но тя бе пропусната. Христо Бангеев затвърди добрата си игра, след като в 75-та минута оползотвори центриране отдясно и от въздуха напави резултата 2-1, за кеф на наставниците му в Сливнишки герой Венцислав Рангелов и Пепи Малинов, които също изгледаха срещата, изказвайки задоволство от прадставянето на своите момчета в мача.

В самият край на срещата резултата стана 3-1, след отбелязано попадение от съмнително положение за засада. През месец март догодина Националите се събират за последен лагер, месец преди в нашата страна да се проведат квалификациите за Европейско първенство за аматьори.