Левски Черно море

Левски разби Черно море, събориха Пастата на земята!

Левски разби Черно море с 4:0 в първи двубой от 1/8-финалите в турнира за Купата на България. По два гола за успеха вкараха Дъстли Мюлдер и Жоао Силва. В 75-ата минута Сашо Александров от "моряците" получи червен картон, след което бутна и събори съдията Стефан Спасов на земята.

Срещата започна кошмарно и за двата отбора. Още във 2-ата минута вратарят на Черно море Китанов и Базил де Карвальо се сбълскаха и напуснаха терена с различни травми.

В 11-ата минута "сините" излязоха напред в резултата. Мюлдер и Гаджев направиха отлично двойно подаване, което изведе холандецът в чиста позиция и той простреля резервата Колев - 1:0. В 30-ата минута Пламен Илиев направи невероятно спасяване, след като отрази удар на Миро Манолов с глава след центриране от корнер. В 44-ата минута гредата спаси вратаря на Левски след невероятен пробив и удар от малък ъгъл на Дончо Атанасов.

В 50-ата минута Дъстли Мюлдер бе изведен отлично от Рамос и с техничен удар прехвърли Колев за 2:0.

Само четири минути след това резултатът стана класически. Атанасов загуби топката в средата на терена. Йорданов напредна и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Жоао Силва, оставен непокрит с глава, вкара за 3:0.

След гола гостите се опитаха да вземат инициативата, но имаха невероятни затруднения в изнасянето на топката. В 75-ата минута Сашо Александров събори Рамос в гръб и съдията Стефан Спасов посочи бялата точка. Бранителят реагира много остро и бутна рефера, който се строполи на земята. Последва червен картон, а от бялата точка Рамос вкара за 4:0.

До края на мача и двата отбора можеха да вкарат, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.