Байер Леверкузен Металист Харков Розенборг

Леверкузен с минимална победа над Розенборг

Отборът на Леверкузен се наложи над Розенборг с минималното 1:0 в последния кръг от група "К" на Лига Европа. Голът за домакините отбеляза Ридел в 65-ата минута. Въпреки победата немците остават на втората позиция с 13 точки, докато гостите са трети с 6 пункта.

В другия двубой от групата отборът на Рапид Виена изненада Металист (Харков) и стигна до трите точки след попадение на Алар в 13-ата минута. В 44-ата Пихлер получи червен картон, но въпреки това домакините успяха да стигнат до победата. Въпреки загубата Металист остана на първата позиция в групата с 13 точки.