Фортуна (Дюселдорф)

Наказаха фен, откраднал точката за дузпа на Фортуна Д

Фенът на Фортуна Д, който през пролетта "открадна" точката за дузпа на Фортуна Д, получи забрана да стъпва на стадиона и ще трябва да положи доброволен труд във фондация, която помага на деца с гръбначни изкривявания.

- Не е нормално да се крадат мрежи и флагчета за корнера, да се режат гредите и да се изравя тревата.  Надяваме се, че вече на всеки това ще му стане по-ясно - коментира шефът на Фортуна Паул Йегер.

По време на плейофа за Бундеслигата срещу Херта (2:2) феновете на Фортуна Д нахлуха на терена и го прекъснаха. В шестата минута на даденото 7-минутно продължение те щурмуваха, заблудени, че реферът е дал края на мача.

Това предизвика хаос на терена и мачът беше прекъснат за около 20 минути. В крайна сметка двубоят се доигра и след още 90 секунди феновете заслужиха радостта си. С общ резултат 4:3 Фортуна спечели плейофа и се класира в Бундеслигата.