Нюкасъл Брайтън енд Хоув

Нюкасъл отпадна в третия кръг на турнира за Купата на Англия. За втора поредна година "свраките" не успяха да преодолеят Брайтън енд Хоув Албиън. На своя стадион днес "чайките" се наложиха с 2:0.

Нюкасъл остана с 10 души след час игра. Шола Амеоби фаулира Морено Давид Лопес и си заработи втори жълт, съответно червен картон.

Андреа Орланди със страхотен удар откри резултата в 33-ата минута. След попадението Нюкасъл имаше няколко добри възможности да изравни, от които обаче не се възползва. А изгонването на Амеоби в 62-ата сякаш успокои домакините и те заиграха по-сигурно. В 87-ата Уил Хоскинс се възползва от пас на Давид Лопес и класира тима от Чемпиъншип за четвъртия кръг на ФА Къп.