Етър Велико Търново ФК Баку

Етър направи 1:1 с ФК Баку

Етър 1924 завърши наравно във втората си контрола от подготовката в Белек, Анталия. „Виолетовите” направиха 1:1 с ФК „Баку”, който е десети в своето първенство и където от 2008 до 2010 г. игра Александър Томаш.

Според щаба на „Етър 1924”, нашият отбор е имал превъзходство в мача, но е пропуснал да вземе победата. В 16-ата минута след центриране от корнер белгийският стопер Лоренс с глава откри резултата за „виолетовите” – 1:0. На вратата бе холандският вратар Айрън, в защита Протасевич, Шишек, Лоренс и Патрик, пред тях Николай Петров и Жак Флей, отляво Красен Трифонов, отдясно Фейсал, а в атака – Муши Саидходжа и Кай Рисхолт.

В средата на полувремето „Етър 1924” окупира полето пред вратата на съперника и изпълни няколко корнера подред, а гол на тима на Сердар Даят бе отменен поради спорна засада. Противникът изравни в 44-ата минута с попадение на Нурлан Новрузов, който бе изведен сам срещу вратаря след бързо изпълнение на отсъден фаул.

През втората част най-чистото положение бе, когато Садиходжа и резервата Бокила излязоха сами срещу вратата, но последният вместо да подаде, стреля до самата греда.

През втората част влязоха още Морис на вратата, Ивайло Русев, Бокила, Бирсент Карагарен, Махамат, Сюлейман и др.

Следващата контрола на „Етър 1924” е в четвъртък срещу унгарския „Уйпещ”, съобщи от Белек Радин Хаджиев.