Арсенал Брайтън енд Хоув

Арсенал излъга Брайтън - 3:2 (ВИДЕО)

Арсенал също се промъкна напред в ФА Къп. Артилеристите видяха много зор, но биха с 3:2 Брайтън в среща от 4-я кръг на турнира.

Мачът тръгна равностойно, след като гостите владееха повече топката, но Брайтън не отстъпваше по положения. Домакините дори пропуснаха да поведат с 14-ата минута, когато техен играч се озова сам срещу вратаря. Само минута по-късно дойде и наказанието. Оливие Жиру показа, че започва да влиза в ритъма на английския футбол и изведе своите напред. Брайтън не се отказа и малко след това изравни чрез Ашли Барнс.

Историята се повтори през второто полувреме, когато Жиру вкара втория си гол в мача, а аржентинецът в състава на Брайтън - Хосе Улоа, изравни. Победният гол за Арсенал заби Тео Уолкът. Той отправи удар след разбъркване от корнер, топката се отклони от защитник на Брайтън и влезе в мрежата - 3:2.