Асеновец Ботев (до 19)

Асеновец победи юношите на Ботев в контрола

Отборът на Асеновец се наложи над юношеската формация на Ботев до 19 години в приятелска среща, която се игра днес. Младите канарчета на два пъти излизаха напред в резултата, но тимът от Асеновец успя да се поздрави с победата. Мачът започна вихрено и в 4-ата минута, след изпълнение на ъглов удар, "сините" удариха напречната греда, като преди това вратарят на "жълто-черните"Апостол Стоянов докосна топката. Секунди по-късно капитанът на пловдивчани Петър Караджов отбеляза изключително красив гол с техничен шут от границата на нанаказателното поле. Веселин Филипов се разписа за 1:1 в 22-ата минута. Този резултат се запази до почивката.

През второто полувреме футболистите на Асеновец владееха по-трайно топката и като цяло създадоха повече положения пред вратата на "канарите". Въпреки това, в 55-ата минута Даниел Спасов отново изведе "жълто-черните" напред, след като се разписа с удар от малкото наказателно поле. Борислав Караматев (58) и Реджеп Халил (73) обаче решиха мача през втората част.