M. Taremi
90'+13'
45'
90'

Отборът на Англия се наложи над Иран с резултат 6:2 в мач от Група B на Световното първенство.

Другите два отбора в група САЩ и Уелс се изправят един срещу друг по-късно днес.

1

“Трите лъва” нанесоха своя удар в края на първата част. Джуд Белингам в 35-ата минута откри резултата, като преди това с пропуски се отличиха Мейсън Маунт и Хари Магуайър. Бранителят на Ман Юнайтед нацели гредата с глава след едно изпълнение на корнер.

В 43-ата минута Букайо Сака удвои преднината на своя тим, а в първата минута на продължението Рахим Стърлинг вкара трето попадение за англичаните.

Сака в 62-ата минута с втория си гол се разписа за 4:1. Тареми в 65-ата върна един гол за Иран, но влезлият като резерва Маркъс Рашфорд в 71-ата вкара за 5:1.

Друга резерва Джак Грийлиш в 90-ата отбеляза шести гол за “трите лъва” – 6:1.

В 8-ата минута на продължението тимът на Иран можеше да вкара втори гол, но топката срещна гредата.

В 12-ата минута на продължението все пак Иран стигна до попадение чрез Тареми, който се разписа от дузпа.